טיפול ברגל סוכרתית

מה זה רגל סוכרתית?

רגל סוכרתית איוראם אתם חלק מ-360 מיליון האנשים שחיים ברחבי העולם וסובלים ממחלת הסוכרת, בטח שמעתם על המונח רגל סוכרתית. מדובר על זיהום, כיב או הרס רקמות עמוקות ברגל של אנשים הסובלים מסוכרת. פצעי רגליים הנובעים מסוכרת הם בעיה נפוצה ומוכרת הנגרמת מחוסר איזון של רמות הסוכר בדם.

למעשה כל זיהום, כיב או הרס רקמות שקשור ברגליים הקשור לסיבוך הנגרם מסוכרת מוגדר על ידי הרפואה כרגל סוכרתית. הפגיעה יכולה להיות רב מערכתית ובמקרים של הזנחה ואי טיפול ברגל למצב המחייב כריתה של הרגל. 

סימנים לרגל סוכרתית

הסימנים הראשונים להתפתחות של רגל סוכרתית הם ירידה בתחושה של חום וקור, תחושה של נמלול או התכווצויות בכף הרגל, ירידה בתחושה העצבית ברגל. אם אתם מבחינים באחד מהסימנים הללו גשו לרופא המשפחתי שלכם להתייעצות.

תופעות של עקצוץ או קהות בכף הרגל, הופעה של כתמים לא מוסברים על הגרביים או שינויים בצבע ובטמפרטורה של כף הרגל עלולים להצביע על הבעיה ועל צורך לפנות למומחה לכף הרגל. 

 טיפול כירורגי ברגל סוכרתית

אם מצב הרגל הולך ומחמיר והטיפול השמרני אינו מספיק, יש להתייעץ עם מומחה לכף הרגל לגבי הליך טיפול כירורגי ברגל סוכרתית. בהליך הטיפול הכירורגי הנפוץ מסירים את הרקמות המתות ולאחר מכן מתקנים את העיוות שנוצר ברגל. אם צריך אז גם מבצעים ניתוח מעקף עורקים.

כיום תוכלו למצוא מגוון של שיטות טיפול ברגל סוכרתית הכוללים טיפולי חמצן, תאי דם משופעלים או תחליפי עור. לאלו מכם שמעוניינים בהליך ניתוח-כירורגי שלא דורש החדרה של גורמים זרים אל הרגל ומבטיח זמני החלמה מהירים אנו מציעים לכם להכיר את שיטת הטיפול הייחודית של דוד הרו,דוקטור לפודיאטריה ומומחה לכף הרגל.

לתיאום פגישת ייעוץ אתם מוזמנים ליצור עמנו קשר עוד היום.