טיפול באצבע פטיש

מה זה אצבע פטיש?

תרשים אצבע פטישאצבע פטיש היא תופעה נפוצה מאוד, למעשה מדובר בעיוות של אחת הבהונות הקטנות ברגל אשר מתבטאת בכיפוף של המפרק האמצעי באצבע. בהתחלה העיוות יראה כיבלת ויהיה גמיש, זה גם הזמן המומלץ ביותר לטפל בבעיה מכיוון שבשלב זה אפשרויות הטיפול רחבות יותר. אם לא מטפלים במצב עוד בשלב הראשוני הוא עלול להתפתח מעיוות קוסמטי לעיוות קשיח שעשוי להוביל לכאבים הן בחלקה העליון של הרגל והן בכף הרגל. במצב זה אפשרויות הטיפול מצטמצמות.

מה הסיבות לתופעה ואיך היא משפיעה על חיי היום יום?

תופעה של אצבע פטיש יכולה להתפתח מכמה סיבות וגורמים: 
ישנם אנשים אשר מבנה כף הרגל שלהם הוא בעל קשת גבוהה הנוטה לגרום לשינוי מבנה כף הרגל במרוצת השנים, אצבעות כף הרגל מתחילות לנטות לכיוון פנים הרגל וכך נוצרת תופעת אצבע הפטיש.
גם מצב של חוסר איזון שרירי כף הרגל יכול לגרום לתופעת אצבע הפטיש מפני שהדבר יוביל לכך שהאצבעות יעמדו בצורה מעוותת למשך פרקי זמן ארוכים והשריר לא יוכל לחזור למצבו הטבעי.

 

איך מטפלים באצבע פטיש? 

הטיפול באצבע פטיש תלוי מאוד במצב והשלב שבו הגעתם לטיפול. אפשרויות הטיפול הראשוניות כוללות התאמה של מדרסים אורטופדיים ייחודיים בעלי מטטרסל פד או באמצעות סד המולבש על האצבע.

אם מצב כף הרגל שלכם כבר לא מאפשר את אחד מהטיפולים הפשוטים והראשוניים ייתכן ותצטרכו לפנות לאפשרות החלופית של ניתוח. גם באפשרות זו תמצאו סוגים שונים של טיפולים כאשר הניתוח הנפוץ ביותר בישראל הוא ניתוח המצריך החדרה של ברגים/מסמרים/פינים על האצבע כדי לשמר את המצב המתוקן לאחר הניתוח.

שיטת הטיפול באצבע פטיש של דוד הרו, דוקטור לפודיאטריה ומומחה לכף הרגל – ללא ברגים/מסמרים/פינים ברגל! 

אם המחשבה על החדרה של בורג לאצבע שלכם, נשמעת כמו פתרון שהייתם שמחים לוותר עליו אז אצלנו בקליניקה תמצאו את טיפול ייחודי בישראל שלא דורש ניתוח פולשני וזמני החלמה ארוכים.

שיטת הניתוח המיקרו-כירורגית שבה משתמש דוד הרו, דוקטור לפודיאטריה ומומחה לכף הרגל, בבלעדיות פותחה בארצות הברית ונחשבת לאחת השיטות המבטיחות לטיפול באצבע פטיש. מדובר על שיטה אשר מאפשרת לכם גם זמני החלמה מהירים וגם ניתוח קצר ומדויק. אז אם אתם רוצים לטפל באצבע פטיש מבלי לסבול מכאבים עזים במשך ימים רבים לאחר הטיפול אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר לקבוע פגישת ייעוץ עם דוד הרו, דוקטור לפודיאטריה ומומחה לכף הרגל.